Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Virtuālā izstāde MĀRIS BIŠOFS.IDEJAS

02.06.2017

Latvijas Nacionālais arhīvs, kurš no mākslinieka Māra Bišofa ieguvis plašu darbu kolekciju –  vairāk nekā 8 000 darbu oriģinālu, ir sagatavojis virtuālo izstādi MĀRIS BIŠOFS. IDEJAS, kas atspoguļo mākslinieka radošās darbības nozīmīgākos periodus, atklājot viņa daiļrades tematisko daudzveidību.

Māra Bišofa daiļrade Latvijā daudziem pazīstama ar viņa radītajiem lakoniskajiem, taču idejiski piesātinātajiem zīmējumiem izdevumiem Diena, Rīgas Laiks un Ir, taču M. Bišofs ir arī starptautiski atzīts mākslinieks, kurš 37 gadus pavadījis ārzemēs – Krievijā, Izraēlā, Francijā, ASV un zīmējis ilustrācijas pasaulē pazīstamiem laikrakstiem - Time, The New York Times u. c.

Mākslinieka melnbalto un krāsaino zīmējumu stils ir uzreiz atpazīstams, tie atspoguļo dažādas norises sabiedrībā gan Latvijā, gan pasaulē, ietverot ironisku skatījumu un atklājot konkrētu situāciju un lietu absurdumu, dažādas neparastas idejas, bieži vien ļaujot skatītājam tās brīvi interpretēt. Liela daļa no darbiem, ko M. Bišofs radījis un turpina radīt, ietver universālas tēmas ar nezūdošu aktualitāti. Mākslinieks savus darbus nedēvē par karikatūrām – tie ir zīmējumi ar ideju.

 

Izstādi sagatavoja LNA Latvijas Valsts arhīva Personu fondu un ārvalstu dokumentu nodaļas speciālisti:  Kristīne Mateja (projekta vadītāja), Ligita Zandovska, Everita Tamme, Guntis Švītiņš un Artis Teilāns, Ainars Mazvērsītis (WEB tehniskā izstrāde).

 

Saite uz izstādi www.archiv.org.lv/Bisofs.Idejas/

alt