Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Izstāde Sarajevā

27.04.2017

Latvijas Nacionālā arhīva dokumentāro liecību izstāde „Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā” Sarajevā.

Atsaucoties uz Bosnijas un Hercegovinas Federācijas uzaicinājumu, Latvijas Nacionālā arhīva dokumentāro liecību izstāde „Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā” tika eksponēta Sarajevas jaunatnes centrā „Novo Sarajeva”. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Bosnijas un Hercegovinas Federācijas arhīva direktors profesors Adamirs Jerkovics un Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža. Starp mūsu arhīviem pagājušā gada rudenī tika noslēgts sadarbības līgums. Pagājušajā gadā Latvijas Nacionālajā arhīvā tika eksponēta Bosnijas un Hercegovinas arhīva izstāde „Srebrenica Inferno”.

Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža savā uzrunā akcentēja: „Baltijas ceļš apliecināja, ka ticība demokrātiskām idejām vieno Baltijas valstu iedzīvotājus. Šādi stiprināta brālības, vienotības un kopēja mērķa izjūta kļuva par nozīmīgu faktoru politiskās līdzdalības nodrošināšanai, kas noveda pie Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas. Baltijas ceļa mācība pierādīja, ka ļoti daudzas lietas ir iespējams panākt bez vardarbības, tam ir vajadzīga labā griba un cēli mērķi.”

Sarajevas iedzīvotājiem, kas 20. gadsimta beigās pārdzīvojuši postošu karu, Baltijas tautu ceļš uz valstiskuma atjaunošanu nevardarbīgā ceļā šķita īpaši interesants un aktuāls.

alt