Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Ceļojošā izstāde par hercogu Jēkabu Ventspilī

03.04.2017

LVVA ceļojošā izstāde

Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610-1681) un viņa laikmets”

 

Turpinot iesākto Kurzemes hercogistes vēstures izpēti un popularizēšanu, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīvs (LVVA) piedāvā dokumentu izstādi, kas veltīta zināmākajam un vienlaikus mītiem visapvītākajam no Kurzemes hercogiem – Jēkabam Ketleram. Bagātīgais LVVA vēstures liecību krājums ļauj ne vien izsekot dažādām hercoga Jēkaba kā valdnieka darbības jomām, bet arī sniegt ieskatu hercoga ģimenes dzīvē un atsegt dažus viņa personības aspektus. Izstādē skenētā formā būs redzami gan zinātniekiem jau zināmi avoti, gan arī vērtīgi jaunatradumi, piemēram, dokuments, kas apliecina, ka savu pirmo kuģi hercogs Jēkabs uzbūvēja Liepājā, 1654. gadā kurzemnieku ekspedīcijas laikā tapusī Tobāgo salas karte un Gambijā Sv. Andreja salā esošā hercoga Jēkaba forta plāni un skices no 17. gadsimta vidus.

Izstādes autore ir LU Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece un LVVA Dokumentu pieejamības un popularizēšanas nodaļas galvenā arhīviste Dr. hist. Mārīte Jakovļeva, māksliniece Baiba Šomase, projekta vadītāja LVVA direktora vietniece Dr. hist. Valda Pētersone.

Izstādes atklāšana Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 10, notiks 2017. gada 4. aprīlī plkst. 16.00. Ventspilī izstāde būs apskatāma līdz šā gada 15. jūnijam.

Ieskats izstādes atklāšanā ŠEIT.

alt