Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Nācija karā: Latvija 1916./1917. gada mijā

06.01.2017

 

 

Nācija karā: Latvija 1916./1917. gada mijā

 

Kinohronika par Pirmā pasaules kara norisi Latvijā un latviešu strēlnieku gaitas.

2017. gada 5. janvārī apritēja simts gadi kopš Ziemassvētku kauju sākuma. Ziemassvētku un tām sekojošās Janvāra kaujas bija asiņainākās latviešu strēlnieku vēsturē, kuru laikā tika zaudēti aptuveni 9000 cilvēki krituši, ievainoti un bez vēsts pazuduši. Tas bija aptuveni divas reizes vairāk nekā visās iepriekšējās strēlnieku kaujās kopā.

Varonības un traģisma apvītās Ziemassvētku kaujas ir atstājušas dziļas pēdas latviešu nācijas kolektīvajā atmiņā. Vienlaikus tām bija būtiskas vēsturiskās konsekvences (sabiedrības vilšanās cara režīmā, strēlnieku un iedzīvotāju radikalizācija u.c.) 1917. gada notikumos un ceļā uz neatkarīgas valsts izveidošanu. Pieminot Ziemassvētku kauju simtgadi, Latvijas Nacionālais arhīvs 2017. gada 6. janvārī Latvijas Valsts vēstures arhīva telpās organizēja diskusiju „Nācija karā: Latvija 1916./1917. gada mijā”.

DISKUSIJAS VIDEO APSKATĀMS ŠEIT

 

LNA Latvijas Valsts vēstures arhīvs aicina uz izstādi „Nācija karā: Latvija 1916./1917. gada mijā”

 

Pieminot Ziemassvētku kauju simtgadi, 2017. gada 6. janvārī LNA  Latvijas Valsts vēstures arhīva (LVVA) telpās, atklāta Ziemassvētku kaujām un latviešu strēlnieku vēsturei veltītā izstāde „Nācija karā: Latvija 1916./1917. gada mijā”.

 Tajā eksponēti oriģināldokumenti, kas atspoguļo Pirmā pasaules kara norisi Latvijā un latviešu strēlnieku bataljonu veidošanos. Līdzās citiem dokumentiem eksponēti strēlnieku bataljonu karogu meti, kauju plāni, strēlnieku dienasgrāmatas, fotogrāfijas u.c. Izstādi, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu un Latvijas Kara muzeju, bagātina tā laika perioda kinohronikas kadri. Izstāde būs aplūkojama LVVA telpās Rīgā Slokas ielā 16 līdz š.g. vasarai.

         Laipni aicinām Latvijas skolu audzēkņus savu pedagogu pavadībā apmeklēt Latvijas Valsts vēstures arhīvu – novadīt vēstures stundu pie mums un iepazīt latviešu strēlnieku vēsturi arhīva dokumentos un kinokadros.

 

Autora Dr. hist. J. Šiliņa pavadībā izstādi iespējams aplūkot arī grupām, iepriekš piesakoties (rakstot uz vēstures.arhivs@arhivi.gov.lv vai zvanot pa tālruni: 67612406).

Lūdzam apmeklējumu pieteikt laicīgi.

 

alt