Pandēmijas laikā Arhīvs klātienē pieņem tikai studentus ar iepriekšēju pierakstu

 

Lūdzu uzgaidiet...

Lekcijas un semināri

Mācību nodarbība “Kā neapjukt informācijas okeānā”

Trīs iestādēm sadarbojoties: Valmieras integrētai bibliotēkai, LNA Valmieras zonālajam valsts arhīvam un Valmieras muzejam, izstrādāta aktīva mācību nodarbība “Kā neapjukt informācijas okeānā”. Jau ceturto gadu nodarbību apmeklē Valmieras 10. klašu skolēni, kā arī atsevišķu apkārtējo novadu skolēni. Katru gadu nodarbība tiek papildināta ar jauniem, interaktīviem elementiem.

Nodarbības mērķis – paplašināt jauniešu zināšanas par bibliotēku, arhīvu un muzeju, to vērtību informācijas saglabāšanā un vietējās sabiedrības attīstībā. Uzsākot vidusskolas gaitas, skolēniem mācību procesā un ikdienā pieaug nepieciešamība pēc drošticamas un vērtīgas informācijas. Skolēni tiek mudināti izmantot ne tikai interneta resursus, bet palūkoties plašāk un izmantot atmiņas institūciju krājumus. Nodarbība papildināta ar dažādiem praktiskiem piemēriem un uzdevumiem, lai skolēni nostiprinātu iegūtās zināšanas.

Mācību nodarbība var notikt bibliotēkas, arhīva, muzeja vai skolas telpās. To var arī papildināt ar kādas atmiņas institūcijas apmeklējumu un padziļinātām apmācībām resursu izmantošanā.


Uz augšu

alt