Lūdzu uzgaidiet...

Vakances

Latvijas Nacionālais arhīvs (Reģ.Nr.900009476367)

izsludina konkursu, aicinot darbā

  Tukuma zonālajā valsts arhīvā

galveno arhīvisti/-u

uz nenoteiktu laiku

darbavieta Pils iela 22, Tukums, LV-3101

Tukuma zonālais valsts arhīvs ir Latvijas Nacionālā arhīva teritoriāla struktūrvienība, kas nodrošina Nacionālajā dokumentārajā mantojumā iekļaujamo dokumentu uzkrāšanu, uzskaiti, saglabāšanu un izmantošanu Brocēnu, Engures, Jaunpils, Kandavas, Saldus, Tukuma novados un Jūrmalas pilsētā.

Mēs piedāvājam:

  • interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē;
  • profesionālu izaugsmi, atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu;
  • specializēto iekšējo mācību programmu;
  • mēnešalgu pārbaudes laikā no 884 euro (940 euro atbilstoši profesionālajai pieredzei 3.kategorijai) pirms nodokļu nomaksas.

Prasības pretendentam:

  • Arhīvu nozarei atbilstoša augstākā izglītība vai augstākā izglītība, kas papildināta ar nozarei atbilstošām speciālām mācībām;
  • pieredze arhīvu jomā vai dokumentu pārvaldībā no 1 līdz 3 gadiem;
  • labas zināšanas par normatīvajiem dokumentiem, kas saistīti ar arhīva nozari un dokumentu izmantošanu, dokumentu sakārtošanu un aprakstīšanu, kā arī dokumentu juridiskā spēka pielietošanu un īstenošanu;
  • labi attīstītas kompetences: elastīga domāšana, komunikācija, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, patstāvība, ētiskums;
  • plānošanas un kontroles prasmes tādā līmenī, kas ļauj uzņemties pilnu atbildību par darba rezultātiem;
  • angļu un krievu valodas zināšanas (citas svešvalodas tiks uzskatītas par priekšrocību), kas nepieciešamas amata pienākumu izpildei;
  • iemaņas darbā ar datoru pieredzējuša lietotāja līmenī, vēlama pieredze darbā ar datu bāzēm.

Galvenie amata pienākumi:

  • veikt institūciju un privātpersonu dokumentu sakārtošanu un aprakstīšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām;
  • nodrošināt Arhīva uzziņu sistēmas veidošanu un pilnveidošanu;
  • sagatavot līguma par dokumentu sakārtošanu un aprakstīšanu, tāmes, pieņemšanas - nodošanas aktu un rēķina projektus noteiktajā kārtībā;
  • veikt arhīva uzraudzībā esošo institūciju un privātpersonu lietu līmeņa aprakstu ievadi Valsts  vienotās arhīvu informācijas sistēmā (VVAIS);
  • sagatavot arhīva pasi;
  • piedalīties dokumentu krājumu, izstāžu un publikāciju sagatavošanā.

Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, Latvijas Nacionālais arhīvs  informē, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Iepriekš minēto Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Latvijas Nacionālais arhīvs.

Konkursa pretendentiem līdz 2020.gada 26.februārim jāiesniedz vai jānosūta Pretendenta CV, motivācijas vēstule un augstākās izglītības apliecinoša dokumentu kopija uz e–pasta adresi: personals@arhivi.gov.lv vai Latvijas Nacionālā arhīva Personāla vadības nodaļai Šķūņu ielā 11, Rīgā, LV–1050. Uzziņas pa tālruni: 29579108 un 28802804 (Tukuma ZVA direktore).

Latvijas Nacionālais arhīvs (Reģ.Nr.900009476367) aicina darbā

Arhīva ekspertu (/-i) uz nenoteiktu laiku

ar specializāciju kinodokumentu un videodokumentu digitalizēšanā

Darbavieta: Šmerļa iela 5, Rīga

Latvijas Valsts kinofotofonodokuments arhīvs

Dokumentu saglabāšanas nodaļa

Ja Tev patīk strādāt ar senām kinolentēm, interesē kinolenšu un videokasešu digitalizēšana, un ir pieredze videodatņu apstrādē, tad šis darba sludinājums ir domāts tieši Tev!

Mēs piedāvājam: darbu valsts pārvaldē, strādāt ar unikālām Latvijas vēstures kino liecībām, iespēju strādāt radoši un realizēt savas idejas, darbu draudzīgā kolektīvā, dinamisku un profesionālo izaugsmi veicinošu darba vidi, mēnešalga pārbaudes laikā 987 euro (1050 euro atbilstoši profesionālajai pieredzei 3.kategorijai: ja darba pieredze attiecīgā specialitātē ir vairāk par trim gadiem) pirms nodokļu nomaksas.

Prasības:

  • augstākā izglītība, priekšroka kandidātiem ar augstāko izglītību audiovizuālajā mākslā (var būt pēdējā kursa students)
  • vēlamas zināšanas un praktiskā pieredze kinodokumentu un videodokumentu analogo formātu (35 mm kinolenšu, VHS, Betacam videokasešu u.c. formātu) digitalizēšanā un digitalizēto datņu apstrādē
  • pieredze darbā ar Adobe Premiere un Adobe Encoder vai ekvivalentām audio/video montāžas, apstrādes un digitālo videodatņu formāta izveides programmām pieredzējuša lietotāja līmenī
  • pieredze darbā ar MS Office pieredzējuša lietotāja līmenī
  • labi attīstītas kompetences: darbs komandā, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, patstāvība
  • svešvalodu zināšanas (angļu), kas nepieciešamas amata pienākumu izpildei.

Galvenie pienākumi:

  • izgatavot kinodokumentu un videodokumentu kopijas elektroniskā formātā Arhīva nodrošinājuma un izmantošanas fondam
  • nodrošināt digitalizēto videodatņu apstrādi
  • izgatavot kinodokumentu un videodokumentu kopijas elektroniskā formātā pēc pētnieku pieprasījuma
  • ievadīt digitalizēto videodatņu tehniskos metadatus arhīva datubāzē
  • pievienot Arhīva datubāzes ierakstiem digitalizēto kinodokumentu un videodokumentu datnes
  • uzskaitīt digitalizētās Arhīva kinodokumentu un videodokumentu kopijas arhīva uzziņu sistēmā un ievietot tās arhīva serveros.

Pieteikuma dokumentus (CV, Motivācijas vēstuli, augstākās izglītības dokumenta kopiju) iesniegt līdz 29.02.2020. uz e-pastu: personals@arhivi.gov.lv vai Latvijas Nacionālā arhīva Personālā vadības nodaļai Šķūņu ielā 11, Rīgā, LV–1050. Uzziņas pa tālruni: 29794545, 22324649.

Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, LNA informē, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Iepriekš minēto Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir LNA.